Bilgisayar Virüsü

Bilgisayar virüsü bulaşan sistemleriniz varsa yerinde servis, teknik destek ve danışmanlık için lütfen bize ulaşınız.

Çağrı Merkezi: 0 533 510 8727 bitges.com

Bilgisayar Virüsü

Virüs,virüs programı,virüs bulaştı,Windows hata,sistem çöktü,yazılım kurma,format atma,virüs programı indir,virüs temizleme,virüsten korunma,nod32,eset,avira,antivir,kaspersky,360security,panda,trendmicro,lisanslı virüs programı

Bilgisayar Virüsü kullanıcılarının işletim sistemi ve internetin yayılması ile birlikte milyarlarca yazılım üretilmektedir. İçlerinde iyi olan sizi koruyan programlar olsa da size her an düşmanlık edecek özel bilgilerinizi çalacak, banka hesaplarınızı boşaltacak bütün bilgilerinizi bozacak yazılımlar da vardır. Sizin yapmanız gereken kötü şeyler başınıza gelmeden tedbirlerinizi almak. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Makalemizi okuyun lütfen.

Bilgisayar virüsü, kendini kopyalayabilen ve bilgisayarınızdaki diğer yazılım veya dosyalara bulaşabilen kötü amaçlı bir yazılımdır. Bu virüs size dolaştığınız bir sitede tıkladığınız bir reklam ile içeriğine eklenmiş tanıdık ya da yabancı bir mail ile dışarıdan bilgisayarınıza taktığınız usb flash disk vs. ile gelecek olabilir.

Güncel işletim sistemleri ve etkin bir virüs programı kurmak mümkünse lisanslı orijinal yazılımları satın almak daha güvenli olacaktır. Güncel virüs programları satın almak ve incelemek için linkteki ürünleri inceleyerek bize ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabileceğini gösteren birkaç işaret aşağıda belirtilmiştir:

  • Bilgisayarınız eskiye göre daha yavaş çalışıyor
  • Bilgisayarınız sık sık yanıt vermiyor veya donuyor
  • Bilgisayarınız birkaç dakikada bir çöküyor ve yeniden başlıyor
  • Bilgisayarınız kendi kendine yeniden başlıyor ve ardından normal çalışmıyor
  • Bilgisayarınızdaki uygulamalar düzgün çalışmıyor
  • Disklere veya disk sürücülerine erişilemiyor
  • Düzgün yazdırma yapılamıyor
  • Olağan dışı hata iletileri görüyorsunuz
  • Biçimi bozuk menüler ve iletişim kutuları görüyorsunuz

Bilgisayarınıza virüs bulaştığından şüpheleniyorsanız, Anti virüs programı indirip kurunuz ve sisteminizi genel bir tarama yaptırınız. Linkten istediğiniz programı indirebilirsiniz.

Not: Virüs olduğunu düşündüğünüz bir program, aslında casus yazılım olabilir. Güncel bir virüs programı kullanırsanız casus yazılımlara karşı da koruma sağlar.

Sık karşılaştığımız virüsler;

Malicious software, Worms (Solucan), Trojen Horses (Truva Atı), Macro (Makro), Spyware (Casus), Adware (Reklam), Keylogger (Tuş-kayıt)

Screenlogger (Ekran-kayıt), Rootkit (Kök kullanıcı takımı), Spam (Yığın mesaj), Telefon çevirici (Dialer),Browser Hijacking (Tarayıcı ele geçirme), MBR virüsü, Tracking Cookie

Hiçbir şey bilgisayarınızın güvenliğini garanti edemez, ancak virüs bulaşma riskini azaltmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır.

İpucu Hiçbir güvenlik yöntemi garantili olmadığından, kritik dosyaları düzenli olarak yedeklemek çok önemlidir.

Son günlerde Ülkemizde sık sık gündeme gelen kargo, ptt, fatura virüsü çok yaygındır. Kullanıcın bütün bilgi ve belgeleri şifrelenerek kullanılamaz hale gelmiştir. Virüs geçmişte virüs programlarını bile atlatarak sistemi şifrelemiş ve cyriptolanmış belgelerin çözümü için fidye istemiştir. İçeriğinden ve gönderenden emin olmadığınız maillere dikkat etmenizi öneririz.

Makalemizde yazılanlara dikkat eder önlemlerinizi almanızı öneririz. Virüssüz günler dileriz.

%d blogcu bunu beğendi: