Notebook Isınma Sorunu Problemi ve Çözümü

Notebook Isınma Sorunu Problemi ve Çözümü bilgisayarınıza bakım yaptırmak, yerinde hizmet, teknik destek ve danışmanlık için lütfen bize ulaşınız.

Çağrı Merkezi: 0 533 510 8727 bitges.com

Notebook Isınma Sorunu Problemi ve Çözümü

ankara notebook tamiri,ankara notebook servisi,notebook yedek parça,notebook bakım,notebook format,notebook yedek parça,notebook klavye,notebook ısınma sorunu,notebook teknik servis,notebook ekran,notebook klavye,notebook adaptör,notebook bataryta

Dizüstü bilgisayarınızın aşırı ısınma sorununu aşağıdaki adımları takip ederek çözebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızın fanından  oyun oynarken, film izlerken yüksek ses geliyor ve bilgisayarınız ısınıyor veya aşırı ısınıp kapanıyorsa;

Fanın tozlanma ihtimaline karşı vakum tarzı hava çeken bir aygıt edinerek fandaki tozları çekebilirsiniz. Fanın dış yüzeyini bir firça (artık kullanmadığınız bir diş fırçası da olabilir) ile temizleyiniz.

Cihazınızda ki ısınmayı en aza indirebilmek için aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi öneririz. 

Bilgisayarınızı düz ve sert zeminlerde kullanın.

Kullanım esnasında fanın önünün kapanmadığından emin olunuz.

Cihazınızı devamlı prize takılı kullanıyorsanız pili çıkararak kullanınız. Pilde kullanmayı tercih ediyorsanız sarj tam dolduktan sonra adaptörü çıkarınız. Pil seviyesi kritik duruma geldikten sonra tekrar %100 dolana kadar prizde kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda pil takılıyken ısınır ve buda laptopunuzun sıcaklık değerini arttırır.3. Grafik uygulamalar kullanıyor veya oyun çalıştırıyorsanız o esnada kullanmadığınız uygulamaları kapatabilirsiniz. Ayrıca oyun oynarken bilgisayarım çok ısınıyor diyorsanız diğer programları kapatmak için Game Booster programını bilgisayarınıza yükleyip oyun başladığı anda diğer programların otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde işlemcide ki yük en aza indirilerek aşırı sıcaklık önlenebilir.

Kablo ile internete bağlanıyorsanız wireless düğmesini kapatınız. Kablosuz bağlanıyorsanız internet kablosunu kullanmanız az miktarda da olsa güçten tasarruf etmektedir.

Yalnızca internet kullanıyorsanız Denetim Masası/Güç Seçenekleri yolunu izleyiniz ve Güç Tasarrufu seçeneğini işaretleyiniz veya kendi tercihlerinize göre yeni bir güç planı oluşturunuz.

6.Bilgisayarınıza kaliteli bir laptop soğutucusu almanız hava akımını arttırarak soğumasına yardımcı olacaktır. Tavsiye ettiğimiz marka ve model soğutucular için Notebook soğutucu da ki ürünleri inceleyiniz.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra laptopunuz da aşırı sıcaklık halen varsa fan yüzeyinde toz birikmiş olabilir. Bu işlemi yapabilmek için bilgisayarın içinin açılıp sökülmesi ve temizlenmesi gerekir. Bilgisayarınız garanti kapsamındaysa satın almış olduğunuz yere sorunu bildirerek servise gönderin aksi halde bu işlemi siz yaparsanız ürününüz garanti kapsamı dışında kalabilir. Bilgisayar tamir ve bakımı yapılan diğer yerlerde bu işlem için 50-100 tl arası ücret istenmektedir. Bilgisayarınız garanti kapsamında değilse ve kendiniz bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız markanıza göre alt taraftaki  videoları izleyerek yardım alabilirsiniz. Bu işlemi yaparken oldukça dikkatli olmalısınız bazı modellerde bilgisayarın her parçasının ayrı ayrı sökülmesi gerekebilir. Sökme işlemi için uygun teknik ekipmana sahip olmalısınız aksi halde bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: