fbpx

Wp Gutenberg Editörü Devre Dışı Bırakma

Wp Gutenberg Editörü Devre Dışı Bırakma

Wp Gutenberg Editörü Devre Dışı Bırakma Wp güncellemeri ile gelen Gutenberg editörü kullanımı ve alışkanlıkları değiştirmeye çalışsa da pek çok wp editörü bu uygulamayı kullanmak istemiyor. Pek çok kullanıcıdan onay alamayan Gutenberg editörü wordpress dayatması ile güncellemelerle birlikte geliyor ve kullanmak durumunda kalıyorsunuz. Biz kullanmak istemedik ve bu yüzden wp Gutenberg editörünü devre dışı bırakmaya karar verdik.

Wp Gutenberg devre dışı bırakmak için farklı yöntemler bulduk. Ama en etkili ve kolay olanları size burada açıklamaya çalışacağız.

1- function php dosyasına yapılacak ek satır ile devre dışı bırakma;

Aşağıda gördüğünüz kodu kopyalarak wp admin paneli görünüm düzenleyici adımlarını takip ederek kullandığınız temanın function.php dosyasını açıp sayfanın en altına ekleyerek kaydediniz. İşlemi yapmadan önce lütfen dosyanın yedeğini alınız.

add_filter('use_block_editor_for_post', '__return_false');
Wp Gutenberg Editörü Devre Dışı Bırakma Not: Eğer child tema kullanıyorsanız varsa onun function.php dosyasına ekleyiniz. Böylece güncellemerde aynı işlemi yapmak zorunda kalmazsınız.

Bizlerde bünyemizde barındırdığımız e-ticaret sitelerimiz için güven damgası başvurusunda bulunduk. Gelişmeleri web sitelerimizden takip edebilirsiniz.

Ürünü satın almak için e-ticaret mağazamızı www.dahaucuzuyok.com ziyaret edebilirsiniz.

Bilgisayar,notebook,donanım ürünleri,yazıcı,orjinal ve muadil toner,yazıcı kartuşu,güvenlik kamera sistemleri,dvr.nvr,ağ ve cctc kabloları,adaptörler,cep telefonu aksesuarları,akıllı saatler,sunucu,iş istasyonları,server,kabin ve kabinet ekipmanları ile 5 Bin elektronik ürünle güvenli alışverişleriniz için www.teknokale.com mağazamızı da ziyaret etmelisiniz.