fbpx

N11 Mağaza Açma

N11 Mağaza Açma ürün satmak komisyon oranlarını incelemek üzere yazdığımız bu makalemizi kendi deneyimlerimizden derleyerek oluşturduk. Eticaret sistemleri 1000 TL den başlayan fiyatlarla. M 0 533 510 8727

Satmak istediğiniz ürünleriniz var ve bir e-ticaret mağazanız var. Belki fiyatlarınız çok uygun ve de siz çok güveni lirsiniz. Müşteri sizden aldığı ürünü tam zamanın da gönderiyor, Tüketici kanunları gereği neyse yerine getiriyorsunuz. Müşterinizin bütün haklarına saygı gösteriyorsunuz. Web siteniz de fena değil. 256bit ssl kullanıyorsunuz. İyi bir sunucunuz ve güvenlik önlemleriniz alınmış durumda. Müşteriye irtibat için her an açılan bir telefon numaranız yerleşik düzen bir adresiniz dükkanınız mağazanız olabilir. Ama istediğiniz satışları yapamıyorsunuz. Müşterinin güvenini sarsacak pek çok mağaza açıldı ve dolandırıcılık yapılarak müşteri mağdur edildi.

N11 Mağaza Açma, Ürün Satma

Malesef eticaret ya da sanal mağazacılık sektörü kendini bilmez kısa yoldan köşeyi dönmeye çalışan gereksiz fırsatçılar tarafından insanlarımızın güvenini sarsmıştır. Cep telefonu alır kargodan salatalık çıkarsa, bilgisayar kargosundan taş çıkarsa herkesin aklında bir sorun oluşur. Aldığım ürün gelir mi, gelirse çalışır mı, sağlam mı 2.el mi, iptal iade değişim istersem alırlamı sorularının cevabı işte tam da bura da. N11,Hepsi Burada,Gittigidiyor,Sanal Pazar gibi bir kaç site daha olabilir.

Bizler bugün N11 i inceleyeceğiz. Müşterilerine verdiği sözleri tutmayan bu fırsatçılardan dolayı müşteriler güvenle alış veriş yapabilecekleri alternatiflere yöneldiler. Neden? Önce ürünü alıyorsunuz, ödemesini yapıyorsunuz, ürün size geliyor, sonrasında onaylıyorsunuz. Paranız onayınız dan sonra satıcıya aktarılıyor. Bizler gibi pek çok eticaret site yöneticisi Pazaryeri dedikleri bu alanlarda dükkan açmaya başladık. Çünkü burada güven burada düzen bura da reklam burada arkasında kocaman bir şirket olan N11 var.

Satıcı olarak N11 e yüklediğimiz ürünlerin kargo anlaşmaları N11 tarafından yapılmaktadır. Satılan her ürün kategorisine göre kar marjı belirtilmiştir. Satıcı ürünün parasını gönderdiği ürün müşteriye ulaştıktan sonra 3 gün içinde onay verir eğer vermezse sistem otomatik onaylar. Sonrasındaki 7. gün N11 mağaza açarken belirttiğiniz iban hesabınıza paranızı gönderir.

N11 de Mağaza Nasıl Açarım

N11 de mağaza açmak için öncelikle vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Vergi levhası olan herkes başvuru yapabilmektedir. Kimlik fotokopinizi imza sirküleriniz ile mağaza başvuru linkini takip ederek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bir de mağazanıza isim bulmayı unutmayın. Bu firma isminiz, sloganınız olabilir. Ama aynı isimle mağazalar ya da firmalar olmamasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Mağazanız onaylandıktan gerekli alanları doldurdunuz. Artık ürün ekleme kısmındasınız. Bu alan da kendi stoğu olan firmalar elle tek tek bir sefer ürünlerini girebilir, stoklarını takip ederek gerekli güncellemeyi düzenli olarak yapmak durumundadır. Zira stokta olmayan ürünler göndermediğiniz ürünler sizin mağaza puanınızı olumsuz etkileyeceği için bu konularda titizlik göstermelisiniz. Müşteriler alışveriş sonrası sizi sorduğu sorulara verdiğiniz cevaplara, ürün gönderim sürenize, kargo kutunuza kadar değerlendireceği için ürünle ilgili bütün detaylar açıkça bütün detaylarıyla ilanlara yazılmalıdır.

Sonrasında oluşacak iadelerde eğer aksi bir durum yoksa kargo ücreti de size ait olacaktır. Müşteri ürünü açacak bakacak sonra beğenmedim, olmadı, bu değilmiş, yanlış aldım, istemiyorum diyerek ürünü geri gönderebildiği için göndermeden önce her şeyin sizin tarafından doğru olması önerilir.

N11 Ürün Kategori Komisyonları

N11 de ürün satmak eğer fiyatlarınız iyiyse, popüler ürünlerse, markalı ürünlerse daha kolay tabi. Ama her şeyin bir bedeli olduğu gibi bura da yapılan işin bir bedeli çıkıyor. Satıcı satmak istediği ürün kategorisine göre, komisyon, reklam gideri ve kargo giderleri ödemekle yükümlü.

Aşağıda kategorilere göre komisyon oranlarını sizlerle paylaşıyoruz. Sizde mağaza açmadan önce ne kadar komisyon ödeyeceğinizi görebilirsiniz.

Ayrıca gönderimlerinizi yapabileceğiniz Yurtiçi kargo ve Aras kargo bugünler için güncel olan kargo gönderim fiyatlarını paylaşıyoruz.

n11 komisyon listesi (2)

Bizler de hem N11 de hem e-ticaret sitelerimizde yürüttüğümüz satışlar mağazalarımızı paylaşıyoruz. Güvenli alışverişler dileriz.

Yazıcı toner kartuşlarınızı web sitemizden her zaman güvenle alabilirsiniz. Mağazamızda kredi kartı güvenliği için 256bit ssl sertifikası vardır. Ayrıca Ankara bilişim firması olmamızdan dolayı bilgisayar donanım ve yazıcı ürünlerinden oluşan 4 bin ürün satışı yaptığımız e-ticaret mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.